top of page
Tekne Kiralama Platformu - teknen.com

Find boats, yachts, and blue cruise tours for hourly, daily, and weekly rental.

Where are you going?

Teknen.com Trustpilot'ta
Teknen.com Tripadvisor'da
Ücretsiz Tatil Danışmanı - teknen.com

Holiday Expert

En Uygun Fiyat - teknen.com

Best Price

Güvenli Ödeme - teknen.com

Secure Payment

12 Taksit İmkanı - teknen.com

12 Installments

Turkey's Most Beautiful Blue Cruise Destinations

Check out the most popular blue cruise routes of the Aegean and Mediterranean!

Discover Popular Boats

Discover the most preferred daily and hourly charter boats, yachts and blue cruise tours!

Özel Yapım, Gulet - #1014-12.jpg

Göcek

Özel Yapım, Motor Yat - #1015-01 - teknen.com.jpg

Göcek

Azimut, 55 E, Motor Yat - #1024_teknen.com-01.jpg

Bodrum

Custom Gulet, Ketch - #1014

4 Cabins · 8 Guests · 24 m

€800 / night

Custom, Motor Yacht  - #1015

4 Cabins · 8 Guests · 21 m

€960 / night

Azimut, 55 E, Motor Yacht - #1024

3 Cabins · 6 Guests · 17 m

€1400  / night

Motor Yacht Charter

The symbol of luxury and comfort, a privileged service for speed enthusiasts

Özel Yapım, Motor Yat - #1016 (13).jpg

Göcek

Fairline, Squadron, Motor Yat - #1022_teknen.com-01.jpg

Bodrum

Azimut, 55 E, Motor Yat - #1024_teknen.com-15.jpg

Bodrum

Custom, Motor Yacht - #1016

3 Cabins · 6 Guests · 15 m

€1200 / night

Fairline, Squadron, Motor Yacht - #1022

3 Cabins · 6 Guests · 20 m

€1500 / night

Azimut, 55 E, Motor Yacht - #1024

3 Cabins · 6 Guests · 17 m

€1400  / night

Gulet Charter

Wooden gulets, unique to the Aegean coast, are the ideal choice for a blue cruise.

Özel Yapım, Gulet - #1014-11.jpg

Göcek

Gulet, Ketch - #1019_teknen.com-01.jpg

Fethiye

Gulet, Ketch - #1037_teknen.com-01.jpg

Datça

Custom, Motor Yacht - #1016

3 Cabins · 6 Guests · 15 m

€1200 / night

Fairline, Squadron, Motor Yacht - #1022

3 Cabins · 6 Guests · 20 m

€1500 / night

Azimut, 55 E, Motor Yacht - #1024

3 Cabins · 6 Guests · 17 m

€1400  / night

Got a question?

You can visit the Help Center for FAQs or directly contact us.

You can get support from a holiday expert using the Live Chat at the bottom right of the page.

Tekne Sahipliği - teknen.com

ARE YOU A BOAT OWNER?

List your boat on teknen.com for free & start receiving booking requests now!

Everything you wonder about Blue Cruise, Boat Holiday, Blue Cruise, and Boat Charter & Yacht Charter is on Teknen.com Blog!

No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.

Tekne Tatili

Sıradan, sınırlayıcı ve klasik tatil planlarından sıkılmış tatilciler için son zamanların en popüler seçeneği: Tekne ve yat kiralama. Mavi ve yeşilin tüm tonlarını barındıran bakir koylarda denizin tadını çıkardığınızı, eşsiz çam ormanlarını seyrederken batmakta olan güneşin cildinizi okşadığını hayal edin. Sıcak bir yaz akşamı güvertede mehtaba karşı gökyüzünü seyredip, gün doğarken sabah kahvenizi sessiz, huzurlu ve masmavi bir denizin ortasında içtiğinizi.. Bu eşsiz deneyimi yaşarken aynı zamanda Akdeniz mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini tadımladığınızı. “Evet, aradığım tam da bu!” diyorsanız, işte sizin için turkuaz mavisi denizlerde, kalabalıklardan uzak, dört duvara sıkışmayacağınız, güvenli ve sıra dışı bir alternatif: Tekne tatili.


Mavi Yolculuk

Türkiye, sahip olduğu eşsiz coğrafyası, denizleri ve iklimi ile tekne ve yat turizmi açısından oldukça meşhur bir ülkedir. Tekne tatili için son derece elverişli Ege ve Akdeniz sahilleri, Avrupa’da ve hatta dünyada en popüler mavi tur rotalarından biridir. İzmir’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan kıyı şeridi; Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye başta olmak üzere mavi yolculuk için tercih edebileceğiniz pek çok özel rotaya ev sahipliği yapmaktadır. Ege ve Akdeniz bölgesi, benzersiz doğa güzelliklerinin yanı sıra çok sayıda kültürel değeri ve tarihi eseri de bünyesinde barındırmaktadır. Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemleri boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu coğrafya, mutlaka görmeniz gereken antik şehirler ve tarihi kentler ile doludur. Mavi yolculuk süresince Efes, Apollon Tapınağı, Knidos, Kaunos, Likya, Pedasa, Afrodisias, Hierapolis gibi ünlü antik kentleri ziyaret etmeyi de tatil planınıza ekleyebilir, pek çok tarihi eser, kalıntı, milli park ve müzeyi ziyaret etme şansına sahip olabilirsiniz.

Siz de onlarca farklı lokasyonda, Teknen.com’un sunduğu kiralık tekne ve kiralık yat seçenekleri arasından güvenle tekne kiralama yapabilir, sevdiklerinizle konforlu ve unutulmayacak bir mavi yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz!


Kiralık Yat ve Tekne Seçenekleri

Tekne ve yat turizmi denilince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Türkiye, eşsiz güzellikteki denizleri ve koyları ile tekne tutkunlarının aklını başından alan sayısız doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgesi, girintili koyları, iklimi ve denizi ile tekne severlerin tatil keyfini bambaşka bir boyuta taşıyor. Tekne tatili yapmaya karar verdiğinizde karşınıza çok sayıda alternatif çıkmaktadır. Mavi tur yolculuğu için birçok farklı tekne türü arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Öncelikle nasıl bir tekne kiralamak istediğinize karar vermeniz önemlidir. Mavi yolculuk için motoryat, gulet, katamaran ve yelkenli kiralama gibi seçenekleriniz bulunmaktadır. Farklı tekne türlerinden hangisini seçeceğiniz tamamen sizin zevklerinize ve tekne tatilinden beklentinize bağlı.


Motoryat Kiralama

Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye başta olmak üzere Ege ve Akdeniz bölgesindeki birçok tatil beldesinde yoğun olarak hizmet veren kiralık motoryatlar, hız ve konfor arayanlara özel ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır. Sizin de tekne tatilinden beklentiniz lüks, konfor ve hızı bir arada deneyimlemek ise motoryat kiralama tam size göre bir seçenek! Modern tasarımlara ve lüks kamaralara sahip kiralık motoryatların kişi kapasitesi 4 ila 16 arasında değişmektedir. Kaptanlı motoryat kiralama, saatlik tekne kiralamak veya günübirlik tekne kiralamak isteyen misafirler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Motoryat kiralama, diğer tekne kiralama seçeneklerinden farklı olarak sadece haftalık olarak değil daha kısa süreli olarak da gerçekleştirilebilmektedir.


Gulet Kiralama

Ege kıyılarına özgü ahşap guletler mavi yolculuk için en ideal seçeneklerden biridir. Akdeniz’e özgü geleneksel Türk guletleri ile mavi tura çıktığınızda, günlük yaşantınızı teknede devam ettirebileceğiniz bir konfora sahip olabilirsiniz. Kaptanlı gulet kiralama seçeneği ile geniş kabin ve güverte olanaklarının tadını çıkarırken tekne tatiliniz boyunca uluslararası standartlarda hizmet alabilirsiniz. Uzunlukları 12-60 metre arasında olan kiralık guletlerin kişi kapasitesi genellikle 4 ila 26 arasında değişkenlik göstermektedir.  Diğer tekne kiralama seçeneklerinden farklı olarak, yalnızca kaptanlı ve mürettebatlı olarak kiralanan guletlerde genellikle yakıt, mürettebat, kaptan, son temizlik ve transitlog fiyata dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca, kiralık guletlerde genellikle yemek hazırlığı, servis ve temizlik gibi hizmetler mürettebat tarafından yerine getirilmektedir. Böylelikle, mavi yolculuk süresince kendinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.


Yelkenli Kiralama

Yüksek tasarım ve performans standartları ile yelkenli kiralama, macera severlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Kiralık yelkenli tekneler, daha çok doğa ile iç içe olmayı isteyen ve aynı zamanda yelken sporunu seven macera ve keşif tutkunlarının ilk tercihi olmaktadır. Siz de yelkenli tekne kiralayarak şehir hayatının karmaşasından uzaklaşabilir, içinizi ısıtan güneş ve ruhunuzu okşayan dalga sesleri eşliğinde huzurlu bir mavi yolculuğa yelken açabilirsiniz!


Katamaran Kiralama

Mavi yolculuk ve tekne turu için kiralık tekne seçenekleri bunlarla da sınırlı değil! Geniş yaşam alanı, zarif gövde tasarımı, mükemmel denge ve konfor arıyorsanız katamaran kiralama tam size göre bir alternatif. Özellikle 6-15 kişilik gruplar için ideal bir seçenek olan katamaran kiralama ile karadan ulaşımı olmayan koyları gezebilir, otel ve tatil köyüne kıyasla daha ayrıcalıklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

 

Tekne Kiralama Fiyatları

Klasik ve sıradan tatil seçeneklerini bir kenara bırakıp teknede tatil yapmaya karar verdiğinizde karşınıza birçok alternatif çıkmaktadır. Farklı fiyat aralığında bütçenize uygun çok sayıda kiralık tekne ve yat opsiyonu bulunmaktadır. Teknen.com, onaylanmış tekne sahipleri tarafından sunulan yüzlerce farklı kiralık tekne seçeneğini detaylıca karşılaştırmanıza, böylelikle tatiliniz için en ideal tekneyi bulmanıza yardımcı olur. Size ise Ege ve Akdeniz’in eşsiz koylarında denize açılacağınız o günü beklemek kalır!


Tekne kiralama fiyatları ne kadar?

Tekne kiralama fiyatları, kiralamak istediğiniz teknenin bağlı olduğu marinaya, teknenin türü, markası, modeli, uzunluğu, kabin sayısı, yolcu kapasitesi, yapım yılı, yenilenme yılı gibi teknik özelliklere, mürettebat sayısına, yemekli/yemeksiz, konaklamalı/konaklamasız gibi opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, kaptanlı tekne kiralama ve kaptansız tekne kiralama seçenekleri arasında da fiyat farkı olmaktadır. Örnek vermek gerekirse; 6 kişilik bir grup için Göcek’te konaklamalı tekne kiralama fiyatları gecelik kişi başı 100€’dan başlayıp 1500€’ya kadar çıkabiliyor.


Günlük yat kiralama ne kadar?

Öte yandan, günübirlik yat kiralama fiyatları, konaklamalı tekne kiralama fiyatlarına göre farklılık gösterebiliyor. Örnek olarak, Bodrum’da günübirlik tekne kiralama fiyatları kişi başı 50€ ila 500€ arasında değişmektedir. Bu noktada tekne kiralama fiyatlarını etkileyen en önemli etkenler biri de rezervasyonunuzu check-in tarihinden ne kadar önce yaptığınızdır. Teknen.com aracılığı ile erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilir, Teknen.com’a üye olarak yalnızca üyelere özel kampanya ve avantajlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz. Çeşitli fiyat avantajı ve indirimlere ek olarak, Teknen.com’un sahip olduğu SSL sertifikalı 3D Secure ödeme altyapısı ile ödemenizi 12 taksit imkanından da faydalanarak güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yat kiralama nasıl yapılır?

Teknen.com, tekne kiralarken rezervasyon süreçlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlar. Siz de, hayalinizdeki tekne tatilini gerçeğe dönüştürebilir, Teknen.com güvencesiyle mavi yolculuğa yelken açabilirsiniz! Tekne tatilinizi planlarken, size özel deneyimli tatil danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz destek alabilir, dilediğiniz türde tekneyi kolayca kiralayabilirsiniz!

Get to know us!

Be the first to know about discounts and offers by subscribing for free.

Thank you for subscribing!

bottom of page