top of page

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Teknen.com nedir?
  Teknen.com, tekne-yat kiralama sektöründe dijital dönüşüme öncülük eden bir pazaryeridir. Teknen.com, saatlik, günlük, haftalık veya daha uzun süreli tekne kiralamak isteyen Misafirleri onaylanmış Tekne Sahipleri ile buluşturur; kalabalıklardan uzak, güvenli ve konforlu bir tekne tatilini planlamalarına olanak sağlar.
 • Teknen.com, tekne kiralamak isteyen misafirlere ne gibi avantajlar sağlar?
  Misafirler, teknen.com'un detaylı filtreleme özelliğini kullanarak dilediği tekneyi kolay ve hızlı bir şekilde bulabilir, seçmiş olduğu tekneyi platformdaki benzer teknelerle karşılaştırarak en uygun olanı belirleyebilirler. Teknenin uygunluk durumunu sorgulayıp Tekne Sahibi'ne sorularını sorup detayları öğrenebilirler. Son olarak, rezervasyonunu tamamlamak için 3D Secure ödeme altyapısıyla ödemelerini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.
 • Teknen.com bir seyahat acentesi midir?
  Hayır, teknen.com bir seyahat acentesi değildir. Teknen.com, Tekne Sahipleri ile tekne kiralamak isteyen Misafirleri buluşturan bir platformdur.
 • Teknen.com'a nasıl üye olurum?
  Ana sayfada yer alan "Giriş Yap" butonu platforma giriş yapmanızı sağlar. Henüz bir hesabınız yoksa bu ekrandaki "Kayıt Ol" seçeneğine tıklayarak yeni üye kaydı oluşturabilirsiniz.
 • Teknen.com hesabımda bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?
  Platforma üye olduktan sonra "Hesabım" sayfasını ziyaret edebilir, kişisel bilgilerinizi ve fatura bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.
 • Teknen.com'da nasıl tekne kiralanır?
  Misafirler, öncelikle Teknen.com anasayfasında yer alan arama motorunda "Saatlik" veya "Günlük" kiralama seçeneklerinden birini seçer. Daha sonra "Konum", "Kişi Sayısı" ve "Giriş-Çıkış Tarihleri"ni seçip arama sonuçları sayfasında uygun olan tekneleri inceleyebilirler. Bu ekranda incelemek istedikleri tekneyi seçip tekne detaylarını görebilecekleri sayfaya geçerler. Tekne detaylarına göz attıktan sonra "Uygunluğu Kontrol Et" butonuna tıklayarak Tekne Sahibine rezervasyon isteği göndererek karşılıklı mesajlaşabilmelerine olanak sağlayacak Gelen Kutusuna yönlendirilirler. Misafirlerden bu aşamada herhangi bir ödeme alınmaz. Bu adımda kiralama ile ilgili kafalarına takılan soruları Tekne Sahibine sorabilir detayları öğrenebilirler. Eğer Tekne Sahibi rezervasyon talebini onaylarsa, ödemeyi yapacakları ekran aktif olur. Misafirler, 3D Secure ödeme altyapısı ile ödemelerini güvenli bir şekilde yaparak rezervasyonlarını tamamlarlar.
 • Rezervasyon yapmak istediğim bir teknenin sahibi ile konuşabilir miyim?
  Misafir bir tekneyi kiralamadan önce Tekne Sahibi'ne sorularını iletebilir. Bunun için teknenin ilan sayfasında yer alan "Rezervasyon Talebi" formunda "mesaj" alanı mevcuttur. Bu form aracılığı ile Misafir, Rezervasyon Talebi'ni Tekne Sahibi'ne iletir. Rezervasyon Talebi ilgili Tekne Sahibi tarafından onaylandığı takdirde Misafir'e bilgi verilerek ödeme ekranına yönlendirilir. Misafir ödemesini yaparak rezervasyonunu tamamlar. Ödeme sonrasında Misafirin rezervasyonunu ücretsiz iptal edebilmek için maksimum 3 gün süresi vardır. Üçüncü günün sonunda Tekne Sahibi ile Misafirin iletişim bilgileri karşılıklı olarak paylaşılır.
 • Saatlik kiralama yapabilir miyim?
  Evet. Teknen.com'da saatlik kiralama hizmeti veren tekneler de yer almaktadır.
 • Günlük, haftalık veya daha uzun süreli kiralama yapabilir miyim?
  Evet. Teknen.com'da günlük, haftalık veya daha uzun süreli kiralama hizmeti veren tekneler vardır. Minimum ve maksimum kiralama süreleri tekneye göre değişiklik göstermektedir.
 • Bir teknenin uygunluk durumunu nasıl öğrenebilirim?
  Misafirler, seçtikleri teknenin ilan sayfasında yer alan "Uygunluğu Kontrol Et" butonuna tıklayarak Tekne Sahibine rezervasyon talebi gönderebilirler.
 • Minimum kiralama süresi ne kadardır?
  Minimum kiralama süresini Tekne Sahipleri belirler ve tekneye göre değişiklik göstermektedir. Genellikle yüksek sezon aylarında (Haziran, Temmuz, Ağustos) minimum günlük kiralama süresi 5 ila 7 gündür.
 • Teknen.com'da yer alan teknelerin olanaklarını nasıl öğrenebilirim?
  Bir teknenin sahip olduğu tüm olanaklar detaylarıyla birlikte ilan sayfasında yer almaktadır.
 • Rezervasyonum boyunca takip edilecek rotayı belirleyebilir miyim?
  Teknenin bulunduğu konuma göre birden fazla rota alternatifi olabilir. Rota genellikle, teknenin günlük seyir süresine göre belirlenmektedir. Misafir, talep ettiği bir rota için Tekne Sahibi ile mesajlaşarak sorularını yöneltebilir.
 • Teknelerin günlük seyir süresi ne kadardır?
  Günlük kiralamalarda teknelerin seyir süresi, yakıt ve rota detaylarına bağlı olup yakıtın fiyata dahil olduğu durumlarda genellikle günlük maksimum 6 saattir. Misafir, Tekne Sahibi ile mesajlaşarak teknenin günlük seyir süresi hakkında detaylı bilgi alabilir.
 • Teknenin mürettebat detaylarını nasıl öğrenebilirim?
  Misafir, teknenin ilan detaylarında mürettebat sayısını görüntüleyebilir. Mürettebat sayısı, tekne tipine göre değişkenlik göstermektedir. Mürettebat ve kaptan hizmetleri liste fiyatına dahil olmayabilir. Bu bilgi her teknenin ilan sayfasında yer alır. Ayrıca, Misafir mesajlaşma özelliğini kullanarak Tekne Sahibine mürettebat ve kaptan hizmetleri ile ilgili sorular sorabilir, ek mürettebat talep edebilir.
 • Klima ve buzdolabını ne kadar süreyle kullanabilirim?
  Günlük kiralamalarda klima kullanımı her tekne için değişkenlik göstermekle birlikte genellikle günlük 6 - 8 saat aralığındadır. Günlük buzdolabı kullanım süresi tekneden tekneye değişkenlik göstermektedir. Misafir, Tekne Sahibi ile mesajlaşarak seçtiği teknenin klima ve buzdolabı kullanım süreleri hakkında detaylı bilgi alabilir.
 • Tekneye hayvan dostlarımızı getirebilir miyiz?
  Teknede hayvan dostlarımıza izin verilip verilmemesi Tekne Sahibinin inisiyatifindedir ve her tekne için değişkenlik göstermektedir. Misafir, rezervasyon yapmadan önce dilerse bu konu ile ilgili sorularını mesajlaşarak Tekne Sahibine iletebilir.
 • Rezervasyonumun ödemesini nasıl yapacağım?
  Tekne Sahibi rezervasyon talebini onaylarsa, Misafirin ilgili rezervasyon ekranında ödeme sayfasına yönlendirme butonu aktif duruma gelir. Bu butona tıklayarak ödeme sayfasına gidilir ve ödeme işlemi 3D Secure ödeme altyapısı ile güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Rezervasyon tutarının tamamını online olarak mı ödeyeceğim?
  Hayır. Misafir, rezervasyon yaparken teknen.com platformu üzerinden toplam tutarın %40'ını online olarak öder. Ön ödeme onaylandıktan sonra, Misafir maksimum 3 gün süreyle bu rezervasyonu ücretsiz iptal edebilir. Bu durumda platform üzerinden yapılan ön ödemenin tamamı Misafire iade edilir. Ancak, her halükarda check-in tarihinden 7 gün önce ücretsiz iptal hakkı sonlanır.
 • Tekneye girişte doğrudan Tekne Sahibine ödeme yapacak mıyım?
  Enter your answer here
 • Online ödeme yapmak istemiyorum, tamamını tekneye girişte ödeyebilir miyim?
  Hayır. Teknen.com, sunduğu güvenli ödeme altyapısının yanı sıra, rezervasyon yapılan teknenin Misafire teslim edilmesini, teslimatın gerçekleşmemesi durumunda ise ücret iadesini güvence altına alır. Bu nedenle rezervasyon bedelinin %40'ı olan ön ödeme online olarak alınır; kalan tutar, yani rezervasyon bedelinin %60'ı tekneye girişte Misafir tarafından doğrudan Tekne Sahibine yapılır.
 • Sitede gördüğüm fiyatlara KDV dahil midir?
  Evet, sitede yer alan fiyatlara KDV dahildir.
 • Tekne Sahibi tarafından talep edilen depozito nedir?
  Tekne Sahibi olası bir kaza durumuna karşı depozito talep edebilir. Depozito, Misafirden limandan çıkış yapılmadan önce nakit olarak ya da kredi kartından blokaj yoluyla alınır. Seyahat sonunda, teknede hasar olmaması durumunda, depozito Tekne Sahibi tarafından Misafire iade edilir.
 • Toplam fiyata yakıt masrafı dahil midir?
  Yakıt masrafının liste fiyatına dahil olup olmadığı tekneye göre değişiklik göstermektedir. Tekne Sahibi tarafından “yakıt dahil” seçeneği işaretlenmemişse, yakıt ücreti Misafir tarafından karşılanır. Kiralanan teknenin yakıt tüketimine ilişkin detaylar her teknenin ilan sayfasında yer almaktadır. Yakıt bedeli teknen.com tarafından tahsil edilmez, -varsa- ekstra ücret kiralama süresinin sonunda Misafir tarafından doğrudan Tekne Sahibine iletilir.
 • Toplam fiyata temizlik ücreti dahil midir?
  Temizlik masrafının liste fiyatına dahil olup olmadığı tekneye göre değişiklik göstermektedir. Eğer Tekne Sahibi tarafından “temizlik dahil” seçeneği işaretlenmişse, Misafir ayrıca bir ödeme yapmaz.
 • Teknen.com'da fatura süreci nasıl işliyor?
  Teknen.com bir pazaryeri olduğu için rezervasyon bedeline ilişkin fatura kesmek Tekne Sahibinin sorumluluğundadır. Tekne Sahibi ve Misafir, rezervasyon öncesinde mesajlaşarak fatura sürecine ilişkin detayları netleştirebilir.
 • Ödemeyi teknen.com dışında yapmam teklif edilirse ne yapmalıyım?
  Teknen.com, sunduğu güvenli ödeme altyapısının yanı sıra, rezervasyon yapılan teknenin Misafire teslim edilmesini, teslimatın gerçekleşmemesi durumunda ise ücret iadesini güvence altına alır. Platform dışında yapılan ödemelerden teknen.com sorumlu değildir. Misafir, teknen.com platformu dışında ödeme yapılmasını isteyen bir kişi ile karşılaşırsa, hemen teknen.com ekibi ile iletişime geçerek bu durumu bildirmelidir.
 • Teknen.com'da ödemesini yapmış olduğum rezervasyonumu iptal edebilir miyim?
  Misafir, rezervasyon yaparken teknen.com platformu üzerinden toplam tutarın %40'ını online olarak öder. Ön ödeme onaylandıktan sonra, Misafir maksimum 3 gün süreyle bu rezervasyonu ücretsiz iptal edebilir. Bu durumda platform üzerinden yapılan ön ödemenin tamamı Misafire iade edilir. Ancak, her halükarda check-in tarihinden 7 gün önce ücretsiz iptal hakkı sonlanır.
bottom of page